Rehabilitacja krzyża w odcinku lędźwiowym

Siedzący styl życia, za mała ilość aktywności fizycznej jak również niedobra postura ciała prowadzi do wielu bolączek kręgosłupa. Wśród klientów zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, niezwywkle często opowiada się o silnym, drętwiejącym ucisku kręgosłupa we fragmencie lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wychodzi temu dylematowi naprzeciwko jak również postuluje parę różnorodnych taktyk, dzięki jakim, możemy uwolnić się od potocznego kłucia krzyża. Spośród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, mianowana TENS. Wspomniana metodyka rehabilitacyjna bazuje na przylepianiu do ciała specyficznych elektrod w miejscu bólu, bynajmniej jak również nie za każdym razem. Dodatkowo, przez wszelkie elektrody przechodzi światło o średnim, czy też niezwykle wysokim woltażu. Co pozyskujemy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Mianowicie, prąd uintensywnia mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, a w związku z tym modernizuje mięśnie a także komórki nerwowe, a tym samym je wycisza.

Prócz tego precedens rehabilitacyjny ma jeszcze jedną zaletę, otóż ożywia układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a jaśniej mawiając konwencjonalnie nastawia nas w niezwykle dobry klimat. Tak jak już nadmieniono parę słów wcześniej ten gatunek rehabilitacji użytkowany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich ubocznych.

Zapowiada się też, że tej metody rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zaaplikować u jednostek z zaburzeniami tętna serca a także u jednostek z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W sprawie person powyższych można zastosować różnorakie metodyki rehabilitacyjne, na dowód tego aktywności ogólnousprawniające spełniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.